Przekaż 1.5% swojego podatku na rzecz stowarzyszenia Akro,
nasz KRS: 0000 321358

O nas

Stowarzyszenie AKRO działa jako organizacja pożytku publicznego o numerze KRS 0000 321 358 od roku 2009.  Zgodnie ze swym STATUTEM patronuje sportowo-rekreacyjnej  działalności w sportach gimnastycznych. Jest naturalną kontynuacją pracy Stowarzyszenia  Akro-Sport założonego w roku 1991 w miejsce upadających we Wrocławiu:  sekcji  akrobatyki i skoków do wody MKS Juvenii, sekcji gimnastyki sportowej Kolejowego Klubu Sportowego Odra i zlikwidowanego KS „ Budowlani”. Historia Polskiej i Wrocławskiej Akrobatyki od roku 1953 do dnia  dzisiejszego przeplata się z historią tych klubów, co postaramy się stopniowo dokumentować i udostępniać  na naszych stronach .

Aktualny Zarząd  Stowarzyszenia  Akro stanowią byli działacze , szkoleniowcy  oraz  wychowankowie  wyżej wymienionych klubów (jak również MKS-MDK Śródmieścia i AZS-AWF Wrocław). Obecna działalność sportowa w akrobatyce (konkurencje skoków na ścieżce i na batucie) kontynuowana jest od 2009 w Międzyszkolnym Klubie Sportowym AKROSTART- sekcja akrobatyki ma członkostwo w Polskim Związku Akrobatyki Sportowej i Dolnośląskim Związku Sportów Gimnastycznych.  Sekcję skoków do wody  zarejestrował w roku 2010 Miejski Klub Sportowy Polonia Świdnica.

Organizujemy zgrupowania sportowo-rekreacyjne w okresie ferii zimowych i letnich oraz współorganizujemy  zawody Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Akrobatyce.